Головна‎ > ‎

Новини

Вітаємо зі святами!

опубліковано 19 січ. 2018 р., 05:07 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

19.01.2018 р.
Колектив кафедри вітає відвідувачів сайту з Різдвяно-новорічними святами і з Хрещенням Господнім! Нехай 2018 рік буде для всіх нас вдалим і результативним!

Традиційна благодійна акція до Дня Святого Миколая

опубліковано 21 груд. 2017 р., 12:03 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 21 груд. 2017 р., 23:37 ]

19.12.2017 р.
працівники БДМУ Олександр Рак, Лілія Рак, Оксана Боднарюк та Андрій Бербець, а також студенти нашого навчального закладу Олександр Процишен та Богдан Костюк (6 курс 23 група) здійснили благодійний візит до вихованців школи-інтернату, що розташована в селі Карапчів Глибоцького району Чернівецької області.

Цьогоріч, як і кілька років поспіль, наші співробітники привезли дітям, які навчаються в школі-інтернаті, подарунки та солодощі. Це є зовсім не зайвим, оскільки переважна більшість учнів школи - з неповних або соціально неблагополучних сімей, і вони вже в такому юному віці зіткнулися зі складними життєвими обставинами, а подекуди, на жаль - і з людською байдужістю. Проте колектив ентузіастів - педагогів і вихователів на чолі з директором Марією Кирилюк - робить все від них залежне, щоб дітям було комфортно в побутовому та психологічному плані, і щоб вони отримали належну освіту.

На святі панувала тепла, по-справжньому родинна атмосфера. Школярі розіграли виставу на святкову тему, виконуючи ролі маленьких ангелів та зірочок, а один з вихованців закладу перевтілився на самого "винуватця" зустрічі - Святого Миколая. Вистава була така щира і по-дитячому наївна, що дехто з гостей ледь стримував сльози розчулення.

Приємно, що наші студенти вже не вперше долучаються до благодійних заходів, адже це дуже важливо для формування правильних морально-етичних принципів у майбутніх лікарів.

Подяка також колективу пологового будинку №1 міста Чернівці, який долучився до збору коштів на подарунки вихованцям школи-інтернату. Сподіваємось, традиція продовжиться і в наступні роки.


Фотозвіт про акцію.Наші співробітники на стажуванні в Естонії

опубліковано 1 лист. 2017 р., 05:47 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 1 лист. 2017 р., 06:25 ]

01.11.2017 р.
Співробітники кафедр акушерсько-гінекологічного профілю ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» та практичної охорони здоров’я, а саме Василь Ринжук, Тетяна Булик та Ірина Маринчина, у складі делегації лікарів акушерів-гінекологів України, до якої увійшли представники Києва, Івано-Франківська, Полтави, Дніпра та Харкова, нині перебувають на стажуванні в одній з провідних клінік Європи – Східно-Таллінській жіночій клініці (Естонія).

Програма стажування передбачає роботу на робочих місцях, поряд з практикуючими лікарями, нічні ургенції (чергування) у клініці, присутність на клінічних розборах та клінічних конференціях, де обговорюються складні чи нестандартні випадки, що мали місце у вагітних, роділь чи породіль, яким надавалась допомога в клініці.
 
Як зазначив Василь Ринжук, підходи до надання допомоги у нас в Україні загалом не відрізняються. Однак технічне забезпечення та оснащення операційних, пологових залів відрізняється суттєво. Окрім того, дуже чітко прослідковується робота середнього медичного персоналу, особливо акушерок, на яких покладається основна робота по веденню фізіологічних пологів та спостереження у післяпологовому періоді.

Успіхів вам, колеги! Чекаємо вас з новими враженнями, гарним набутим досвідом, та сподіваємось на можливість втілення його у вашій щоденній практичній діяльності!
Наші співробітники Тетяна Булик, Ірина Маринчина, Василь Ринжук на стажуванні в Естонії


Момент перед початком операції - завжди хвилюючий


Лапароскопічне втручання
Оснащення акушерської операційної

Одразу після операції протокол вноситься в систему e-Health
Онлайн-конференція "Схід і Захід разом"

опубліковано 3 жовт. 2017 р., 12:06 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

27.09.2017 р.
Харківському національному медичному університеті розпочала роботу  міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання акушерства, гінекології та дитячої гінекології». Цьогорічний захід відбувся на честь 5-річчя кафедри акушерства, гінекології та дитячої гінекології ХНМУ, в пам’ять 85-річчя з дня народження заслуженого діяча науки і техніки України професора М.Г. Богдашкіна.

У заході взяли участь акушери-гінекологи, дитячі гінекологи, педіатри, дитячі хірурги, підліткові терапевти, сімейні лікарі, ендокринологи, керівники структурних підрозділів та закладів охорони здоров’я з регіонів, науковці з провідних науково-дослідних установ МОЗ України та НАМН. На конференції розглядалися питання сучасних акушерських проблем (у тому числі у неповнолітніх), репродуктивного потенціалу та його збереження у молоді, проблеми гінекологічних захворювань та сучасні технології їх діагностики, лікування та реабілітації в дитячому, підлітковому та репродуктивному віці, реабілітація в дитячій та підлітковій гінекології тощо.

Відкриваючи захід, до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи  ХНМУ Валерій М’ясоєдов. Він привітав присутніх – громадськість, яка опікується проблемами репродуктивного здоров’я населення України – у Харківському національному медичному університеті, який вже понад 210 років ефективно поєднує науку, освіту і практичну діяльність. «Є багато форм поєднання, проте такі науково-практичні конференції належать до того підґрунтя, що закладає основу для майбутнього здоров’я України й майбутнього реформування системи охорони здоров’я. Ми розуміємо, що сьогодні відбувається багато складного в житті нашої країни, і реформування медичної галузі належить до цієї категорії. Проте не можна створювати щось, не спираючись на історичні коріння. Тому те, що цей захід присвячений 5-річччю заснування кафедри, 85-річчю з дня народження одного з основоположників харківської вищої медичної акушерсько-гінекологічної школи, і свідчить про велике та світле майбутнє і нашої країни, і репродуктивного здоров’я. Я дякую, що ви знайшли можливість відвідати науковий форум, і впевнений, що він сприятиме розмові не лише про наукові здобутки, а й про те, як нам проводити наші спільні дії далі». Валерій Васильович подякував колективу кафедри і особисто її завідувачу – доктору медичних наук, професору Ірині Тучкіній за ідею проведення такого заходу і його організацію. Він також висловив сподівання, що дана конференція стане традиційною.

В рамках конференції проведено онлайн-телеміст «Схід і Захід Разом» за участю колег з Буковини, Ужгорода, Казахстану.

Джерело: офіційний сайт ХНМУ.

Нижче можна переглянути відеотрансляцію конференції.

Від кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету участь в роботі конференції з онлайн-доповідями взяли асистент Оксана Боднарюк (час доповіді 2:59:00 від початку трансляції) та доцент Андрій Бербець (час доповіді - 4:50:00 від початку трансляції).


Відкриті лекції

опубліковано 10 вер. 2017 р., 22:33 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 10 вер. 2017 р., 22:35 ]

11.09.2017 р. Увага! 12 вересня 2017 року співробітники кафедри акушерства та гінекології БДМУ проведуть дві відкриті (публічні) лекції.
О 10:30 в рамках засідання товариства урологів Чернівецької області розпочнеться лекція доцента кафедри Олени Алботи на тему "Пієлонефрит у вагітних" (актова зала Чернівецької обласної клінічної лікарні).
О 12 годині професор Олександр Юзько виступить на засіданні товариства ендокринологів Чернівецької області з лекцією на тему "Гормональна гінекологічна увертюра" (адреса - вул. Буковинська, 4 лекційний зал дитячої лікарні).

Запрошуються всі бажаючі.

 
 

Привітання ректора БДМУ Тараса Бойчука з нагоди Дня знань

опубліковано 31 серп. 2017 р., 10:41 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

01.09.2017 р.

Шановні колеги та студенти, прийміть щиросердні вітання з початком навчального року і Днем знань!

Ректор БДМУДорогі першокурсники, сердечно вітаю вас зі вступом до Буковинського державного медичного університету. Від сьогодні Ви вступаєте до лав  нашої великої та дружної академічної медичної спільноти. Переконані, попереду цікаве й насичене студентське життя, і лише від Ваших прагнень залежить, яких вершин Ви досягнете.

Ми щиро раді тому, що у новий навчальний рік вступаємо із вагомими здобутками та впевнено дивимося у майбутнє. Як показала цьогорічна вступна кампанія, все більше й більше абітурієнтів обирають БДМУ. За даними інформаційної системи "Конкурс" наш університет посів 1-ше місце серед вищих медичних навчальних закладів України за загальним конкурсом поданих абітурієнтами заяв на спеціальність «Медицина».

За результатами «Консолідованого рейтингу» вищих навчальних закладів України у 2017 році ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» потрапив до п‘ятірки найкращих вищих медичних навчальних закладів України.

Студенти БДМУ одні з найкращих за результатами складання ліцензійних інтегрованих іспитів у 2017 році, 12 студентів університету стали переможцями ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади.

БДМУ став першим із медичних вузів України індивідуальним повноправним членом Європейської Асоціації Університетів, що дозволить брати участь у Європейських проектах та дослідженнях у сфері розвитку вищої школи та сприятиме налагодженню діалогу з організаціями-партнерами в багатьох регіонах світу.

У новому навчальному році не зупинятимемося на досягнутому, ставимо перед собою ще більше цілей задля подальшого розвитку нашого навчального закладу.

З особливими словам привітання звертаюся до першокурсників, які наразі вже студенти нашого університету. Цитуючи видатного італійського вченого Леонардо да Вінчі: «Якщо запастися терпінням і проявити старанність, насіння, посіяного знання, неодмінно дадуть хороші сходи. Гіркий корінь учіння, але плоди його солодкі». Безперечно, навчання в медичному університеті – це велика відповідальність і постійна наполеглива праця. Щиро бажаю Вам повною мірою скористатися можливостями, які дає наш навчальний заклад та здобути високоякісну освіту.

Звертаюся в цей урочистий день до викладачів університету та висловлюю їм щиру подяку за щоденну напружену працю, Ви щедро передаєте свої знання, плекаєте майбутнє медицини та медичної науки й справжніх патріотів нашої держави. Ваша мудрість і доброта залишаються зі студентами на все життя. Бажаю сили духу, невичерпної наснаги та талановитих учнів.

Особливу вдячність хочу висловити батькам першокурсників за довіру до нашого навчального закладу. Я бажаю Вам пишатися своїми дітьми та бути гордими за кожну їхню добру справу. Нехай Ваше батьківське плече і материнська ласка супроводжують і підтримують їх надалі.

Зичу Всім доброго здоров’я, злагоди та благополуччя. Нехай множаться наші здобутки в ім'я миру в Україні!

З повагою

Ректор                                                                                                  Тарас Бойчук


Джерело: https://www.bsmu.edu.ua/

З Днем Незалежності України!

опубліковано 31 серп. 2017 р., 10:30 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

24.08.2017 р.
Колектив кафедри вітає з Днем Незалежності України! Миру, добра, процвітання нашій Батьківщині та всім нам!

Міжнародний симпозіум "Теорія і практика репродукції людини"

опубліковано 19 черв. 2017 р., 03:08 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 19 черв. 2017 р., 03:38 ]

25-27.05.2017 р.
у Чернівцях проходив Міжнародний симпозіум «Теорія і практика репродукції людини», котрий об’єднав кращих фахівців України та світу, зокрема, активно до заходу долучились представники Австралії, Бельгії, Туреччини, США.

Виступи корифеїв репродуктології поєднувалися із наочною демонстрацією найновіших досягнень у даній галузі: формат «жива хірургія» дозволив учасникам симпозіуму в онлайн-режимі слідкувати за складними хірургічними операціями та коментувати їх. За словами учасників симпозіуму, високоякісний технічний супровід відіграв важливу роль у тому, що робота велася справді плідно та продуктивно.

Вчений зі світовим ім’ям Джон Джанг, доктор медицини, директор Центру «Нова надія» (Нью-Йорк, США) зазначив, що його приємно дивує те, на якому високому рівні репродуктивна медицина розвинена в Україні. Причому, якщо порівнювати з досягненнями хоча би за трирічний період, то вони просто вражаюче зросли. Доктор Джанг висловлює припущення, що є усі підстави говорити про блискучі перспективи даної медичної галузі в Україні.

Головною метою симпозіуму стало об’єднання українського та світового досвіду в галузі репродуктивної медицини, оскільки вона стрімко розвивається і потребує постійного вдосконалення з боку фахівців. Подібні симпозіуми традиційно проводяться в нашій країні, проте переважно у столиці або ж містах-мільйонниках, натомість цього року, завдяки зусиллям президента Української асоціації репродуктивної медицини професора Олександра Юзька, висока честь приймати симпозіум випала Чернівцям.

Організаторами симпозіуму стали ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА, Громадська організація «Об’єднання», Українська асоціація репродуктивної медицини, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Медичний центр лікування безпліддя.

Джерело: БукІнфо.

 
 
 
 
 Наші аспіранти серед найкращих!

опубліковано 19 трав. 2017 р., 00:41 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 19 трав. 2017 р., 00:44 ]

25-27 квітня 2017 р. в місті Вінниця на базі НМУ ім. М.І. Пирогова відбулась XIV міжнародна наукова конференція студентів та молодих вчених "Перший крок в науку - 2017". Аспіранти кафедри акушерства та гінекології ВДНЗ "Буковинський державний медичний університет" успішно виступили з усними доповідями та посіли призові місця: Наталія Волошинович нагороджена дипломом І ступеня та Крістіна Дяк - дипломом ІІ ступеня. Вітаємо!

 
 


Пам'яті Романа Михайловича Ніцовича

опубліковано 10 трав. 2017 р., 00:07 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

10.05.2017 р.
Колектив кафедри з глибоким сумом сповіщає про те, що 9 травня 2017 року відійшов у вічність видатний лікар, наставник багатьох поколінь акушерів-гінекологів, знаний на Буковині і в Україні фахівець, доцент Роман Михайлович Ніцович. Роман Михайлович народився 7 жовтня 1929 року. У 1954 р. закінчив Львівський медичний інститут. Упродовж 1954-1957 рр. працював головним лікарем Новочеркаської районної лікарні Акмолінської області (Казахська РСР). З 1957 р. – клінічний ординатор, з 1959 р. – асистент, з 1969 р. – доцент кафедри акушерства та гінекології Чернівецького медичного інституту, якому віддав все своє активне трудове життя. З 1992 по 1994 роки Роман Михайлович очолював нашу кафедру. Він був прекрасним педагогом і лектором, блискучим хірургом-оператором, чудовим акушером. Тисячі пацієнтів завдячують йому життям і здоров'ям. Колектив кафедри висловлює щире співчуття рідним та близьким покійного. Світла пам'ять про Романа Михайловича Ніцовича назавжди залишиться в наших серцях.

1-10 of 124