Головна‎ > ‎

Новини


21.05.2020 о 10.00 відбудеться регіональна науково-практична конференція кафедри акушерства та  гінекології ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» спільно з асоціацією акушерів гінекологів Чернівецької області на тему: «Інноваційний пологовий блок»  

1. «УЗД в пологовому залі»

Ринжук Л.В. – к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології

2. «КТГ в пологовому залі»

Булик Т.С. – к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології

3. «Клінічні акушерські кейси»

Ніцович І.Р. - к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології  

4. «Роль перинатального центру у впровадженні інноваційних акушерських технологій»    Юзько О.М. – д.мед.н., професор, завідувач кафедри акушерства та гінекології


Регіональна науково – практична конференція відбудеться у режимі онлайн за посиланням: https://meet.google.com/twe-ijoh-jyu 


  • У доповіді на тему "УЗД в пологовому залі", яку представить к. мед. н., доц. кафедри акушерства та гінекології Ринжук Л. В., буде освітлений досвід передових світових клінік щодо використання УЗД в пологах, наведені орієнтовні протоколи обстеження в І, ІІ та ІІІ періодах пологів, а також розглянуті дискусійні питання можливості їх впровадження у рододопоміжних закладах області.
  • У доповіді на тему "КТГ в пологовому залі", яку представить к. мед. н., доц. кафедри акушерства та гінекології Булик Т. С. буде освітлений досвід передових світових клінік щодо використання КТГ в пологах, наведені орієнтовні протоколи обстеження в І, ІІ та ІІІ періодах  пологів, а також розглянуті дискусійні питання можливості їх впровадження у рододопоміжних закладах області.
  • У доповіді на тему "Клінічні акушерські кейси", яку представить к. мед. н., доц. кафедри акушерства та гінекології Ніцович І. Р. буде освітлений досвід передових світових клінік, наведено клінічні акушерські кейси , а також розглянуті дискусійні питання рододопоміжних закладів області.
  • У доповіді на тему "Роль перинатального центру у впровадженні інноваційних акушерських технологій", яку представить завідувач кафедри акушерства та гінекології, д. мед. н., професор Юзько О. М., будуть розглянуті завдання, структурно-функціональні відмінності пологового будинку та перинатального центру, принципи регіоналізації перинатальної допомоги, функції та можливості рівнів перинатальної допомоги. А також необхідність безперервного навчання медичного персоналу в перинатології.


Регіональна науково-практична конференція кафедри акушерства та гінекології ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет" спільно з асоціацією акушерів гінекологів Чернівецької області на тему: Екстрагенітальна патологія у вагітних




Каліновська Ірина Валентинівна читала                       Рак Лілія Михайлівна читала лекцію на тему: 
  лекцію на тему                                                               "Особливості обстеження та лікування захворювань 
"Інфекції сечовивідних шляхів. Що нового?"                    щитоподібної залози у вагітних" 

                                                                    
                                                                                           





01.11.19р. Завешено  проведення  чергового  ПАЦ  навчання,  де лікарі  акушер- гінекологи мали  можливість ознайомитись  із  найновітнішою інформацією щодо  діагностики та лікування основної акушерської  та  гінекологічної патології, засвоїти практичні навички.








  





 


Пленум асоціації акушер-гінекологів України




                              







    2 жовтня 2019 року  на  кафедрі  акушерства  та  гінекології  був  проведений  круглий  стіл  з  лікарями- слухачами  ПАЦ  на тему: " Багатоплідна  вагітність ". Лікарі  акушер- гінекологи  ознайомились  з найновітнішою  інформацією  щодо  особливостей  перебігу  багатоплідної  вагітності.  Розглядались,  також,  питання  ведення  вагітності,  пологів  та профілактики  ускладнень  при  багатоплідді. Лікарі-слухачі  приймала  активну  участь  в обговоренні  даних  питань
                                            (Підготувала матеріал доц. Косілова С.Є.)

  Матеріал підготували(проф.Каліновська І.В. та асп.Лісова К.М.)


 Триває навчання на циклі ТУ "Ведення фізіологічної вагітності
На кафедрі акушерства та гінекології регулярно проводиться цикл тематичного удосконалення «Ведення фізіологічної вагітності». На цьому циклі лікарі загальної практики сімейної медицини ознайомлюються з найновітнішою інформацією щодо ведення вагітних з неускладненим перебігом гестації, опрацьовують український протокол (наказ МОЗ
№417) та мають змогу ознайомитися з клінічними настановами європейських та американських колег (https://www.nice.org.uk/guidance/cg62/chapter/1-Guidance). Поряд з активним опрацюванням матеріалів доказової медицини, курсанти мають змогу опанувати практичні навички на симуляційних манекенах. Симуляційний центр ВДНЗ БДМУ надає унікальну можливість навчання та удосконалення своїх вмінь на тренежерах, як необхідного елементу післядипломної освіти лікаря. Наразі (з 16.09.19 по 26.09.19) вже триває навчання групі, а наступний цикл заплановано з 07.10.19 по 18.10.19. Запис в групи на 2020 рік триває.








Круглий стіл


Першокурсників БДМУ посвятили в студенти

опубліковано 4 вер. 2019 р., 03:11 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

30.08.2019 р.
в Палаці «Академічний» відбулися урочистості з нагоди посвяти першокурсників у студенти Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».

Зазначимо, що 2019 рік – ювілейний для університету, адже у жовтні наш навчальний заклад святкуватиме 75-річчя.

Цьогоріч першокурсниками БДМУ стали 803 особи, з них на державній формі навчатимуться 205 студентів, на контрактній формі – 598 осіб.

З важливою подією першокурсників привітав ректор БДМУ Тарас Бойчук та почесні гості – Віталій Мельничук, заступник голови Чернівецької обласної ради, Оксана Андрієць, директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, Ірина Ісопенко, в.о. директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА та Микола Борець, керуючий справами Чернівецької обласної ради.

Щемливою миттю для кожного студента стало прийняття клятви першокурсника, яку зачитала проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій за участю деканів факультетів та директора коледжу БДМУ.

Після виконання студентського гімну «Гаудеамус» за традицією студенти 6 курсу привітали першокурсників та побажали їм гідно підтверджувати статус студента БДМУ.

Принагідно, від імені ректорату БДМУ здоровимо викладачів та студентів з новим навчальним роком та бажаємо нових звершень та перемог.

Джерело: веб-сайт БДМУ

З Днем Незалежності України!

опубліковано 4 вер. 2019 р., 03:04 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 4 вер. 2019 р., 03:05 ]

24.08.2019 р.
Колектив кафедри вітає співвітчизників з Днем Незалежності! Бажаємо всім українцям миру, добра і щастя. Нашій неньці-Україні бажаємо процвітання, а також швидкого повернення окупованих територій.

На базі Симуляційного центру БДМУ проведено тренінги OSCE

опубліковано 10 квіт. 2019 р., 15:09 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 10 квіт. 2019 р., 15:09 ]

21-22.02.2019 р. На базі новоствореного Центру симуляційної медицини БДМУ упродовж проведено тренінги для співробітників університету щодо методології проведення іспитів у форматі ОСКІ.

ОСКІ – об’єктивний структурований практичний іспит (OSCE – objective structured clinical examination), який запроваджується як обов’язковий компонент єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 334.

Тренінги провів професор Коньков Дмитро Геннадійович (керівник Центру симуляційної медицини ВНМУ ім. М.Пирогова), який поділився досвідом та надавав корисні поради щодо імплементації ОСКІ та симуляційних методів навчання в освітній процес.

Під час тренінгу проф. Коньковим Д.Г. було акцентовано увагу на структурі та побудові клінічних станцій, конструкції сценаріїв для практичних навичок та стандартизованих пацієнтів, створенні чек-листів та вирішенні проблемних питань при проведенні ОСКІ.

Викладачами були створені ОСКІ-станції, які згодом були відпрацьовані в пілотному режимі спільно зі студентами 5 курсу.

Джерело: веб-сайт БДМУ.

Вітаємо зі святами

опубліковано 28 січ. 2019 р., 03:15 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

01.01.2019 р. Колектив кафедри вітає Вас, шановні відвідувачі сайту, з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай наступний рік буде результативним на роботі та щасливим - у родинному колі!

Конференція "Медичні дні Редеуць"

опубліковано 15 лист. 2018 р., 23:48 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

25-26.10.2018 р.
викладачі кафедри акушерства та гінекології Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» к.мед.н., доцент Лариса Ринжук, к.мед. н., асистент Тетяна Булик, к.мед.н., доцент Марина Гресько взяли участь як запрошені доповідачі («invited speakers») у конференції «Медичні дні Редеуць» (Conferința «Zilele Medicale radauțene» - Ediția a VI-a, 2018) м. Редеуць, Румунія).

Науковці мали змогу обмінятися досвідом та проблемами, що є невід’ємною складовою професійного росту лікаря і науковця, а також презентували свої напрацювання у доповідях.

Також у програмі конференції було проведено практичний симуляційний майстер-клас з надання серцево-легеневої реанімації. На сучасному муляжі продемонстрували основні алгоритми та навички при проведенні серцево-легеневої реанімації та слухачі мали змогу практично відпрацювати навички на представленому тренажері.

Захоплюючим для наших слухачів була презентація симуляційного центру «Life SIM» Centru de simulare medicala, м. Бухарест. Центр є мультидисциплінарним, багатопрофільним, високотехнологічним закладом з найсучаснішим обладнанням. Моделювання медичної допомоги, симуляційне навчання дозволяє підвищити засвоюваність навчального матеріалу, якість та ефективність навчального процесу, дає можливість не тільки побачити і почути, а й відпрацювати на манекені, сприяє формуванню мотивації студентів до навчання. «Я почув і забув, я побачив і запам’ятав, я зробив і зрозумів» (Конфуцій).

Неабиякий інтерес викликали насичена науковою інформацією програма та румунський колорит конференції.

Підготувала
доцент кафедри акушерства та гінекології
Марина Гресько




Доцент Лариса Ринжук

Доцент Марина Гресько



Асистент Тетяна Булик

Нобелівська премія з фізіології та медицини 2018 року

опубліковано 4 жовт. 2018 р., 23:08 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 4 жовт. 2018 р., 23:26 ]

01.10.2018 р.

Нобелівську премію з фізіології та медицини у 2018 році вручили за "відкриття терапії при ракових захворюваннях, яке полягає у гальмуванні негативного імунного регулювання".

Це оголосили на прес-конференції Нобелівського комітету у понеділок, 1 жовтня. 

Нагороджені за це спільно Джеймс П. Еллісон та Тасуку Хончо.

BREAKING NEWS
The 2018 #NobelPrize in Physiology or Medicine has been awarded jointly to James P. Allison and Tasuku Honjo “for their discovery of cancer therapy by inhibition of negative immune regulation.” pic.twitter.com/gk69W1ZLNI

— The Nobel Prize (@NobelPrize) 1 октября 2018 г.

Відкриття, зроблене двома лауреатами медицини, використовує здатність імунної системи атакувати ракові клітини, знімаючи з гальм імунні клітини.

This year’s #NobelPrize constitutes a landmark in our fight against cancer. The discovery made by the two Medicine Laureates takes advantage of the immune system’s ability to attack cancer cells by releasing the brakes on immune cells. pic.twitter.com/2mppP3NT19

— The Nobel Prize (@NobelPrize) 1 октября 2018 г.

Джеймс П. Еллісон вивчав білок і виявив, що він діє як гальмо на імунну систему.

Вчений зрозумів, що цей гальмівний потенціал можна використовувати для того, щоб організм атакував пухлину.

Він втілив цю концепцію у новому підході для лікування пацієнтів.

У свою чергу Тасуку Хонджо, також нагороджений премією, виявив, що імунні клітини також гальмує протеїн, але має інший механізм дії.

Терапія, яку розробили на основі його відкриття, виявилася вражаюче ефективною у боротьбі з раком.

Cancer kills millions of people every year and is one of humanity’s greatest health challenges. By stimulating the ability of our immune system to attack tumour cells, this year’s #NobelPrize laureates have established an entirely new principle for cancer therapy. pic.twitter.com/6HJWsXw4bE

— The Nobel Prize (@NobelPrize) 1 октября 2018 г.

Рак кожен рік вбиває мільйони людей і є однією з найбільших проблем у галузі здоров'я. Стимулюючи здатність нашої імунної системи атакувати пухлинні клітини, цьогорічні лауреати Нобелівської премії "знайшли зовсім новий принцип лікування раку".

До відкриттів, які змогли зробити Еллісон та Хонджо, прогрес у клінічному розвитку був скромним.

"Імунна контрольна топотерапія" зробила революцію в лікуванні раку і кардинально змінила спосіб, у який можна керувати раком", – зазначають у Нобелівському комітеті.

"Імунна контрольна топотерапія" зробила революцію в лікуванні раку

Джеймс П. Еллісон народився у 1948 році в Техасі, США. Він професор MD Anderson Cancer Center Університету штату Техас, а також співпрацює з Інститутом Паркера з онкологічної імунотерапії.

Тасуку Хонджо народився у Японії у 1942 році, з 1984 року він є професором Університету Кіото.

Just in! Nobel Laureate Tasuku Honjo, surrounded by his team at Kyoto University, immediately after hearing the news that he had been awarded the 2018 #NobelPrize in Physiology or Medicine. pic.twitter.com/8TdlnXiSLe

— The Nobel Prize (@NobelPrize) 1 октября 2018 г.

ЧИ МОЖЕ НАША ІМУННА СИСТЕМА ЗАХИЩАТИСЬ ВІД РАКУ?

Рак включає в себе безліч різних захворювань, усіх їх характеризує неконтрольоване розмноження хворих клітин, здатних поширюватися на здорові органи та тканини.

Існує ряд терапевтичних підходів для лікування раку, включаючи операції, радіацію та інші стратегії, деякі з яких отримали попередні Нобелівські премії.

Зокрема, Нобеля давали за лікування гормонами раку передміхурової залози (Хаггінс, 1966), хіміотерапію (Elion and Hitchins, 1988) і трансплантацію кісткового мозку при лейкемії(Thomas 1990).

Однак рак досі залишається надзвичайно важким для лікування.

В кінці 19 ст і початку 20 ст виникла концепція, що активація імунної системи може бути стратегією атаки на клітини пухлин клітин. Тоді спробували інфікувати пацієнтів бактеріями, щоб активувати захист. Ці зусилля мали скромні результати, однак варіант цієї стратегії використовують сьогодні при лікуванні раку сечового міхура.

Зрозуміло, що потрібні були знання. Ряд учених займалися інтенсивним фундаментальним дослідженням та розкрили фундаментальні механізми, що регулюють імунітет, а також показали, як імунна система може розпізнавати ракові клітини.

Незважаючи на значний науковий прогрес, спроби розробити загальні нові стратегії проти раку виявилися складними.

ПРИСКОРЮВАЧІ ТА ГАЛЬМА В НАШІЙ ІМУННІЙ СИСТЕМІ

Фундаментальною властивістю нашої імунної системи є здатність захищатися від бактерій, вірусів та інших небезпек.

Т-клітини, тип білих кров'яних тілець, є ключовими гравцями в цій обороні.

Т-клітини мають рецептори. Саме за допомогою них вони взаємодіють з іншими клітинами, і це спонукає імунну систему зайнятися захистом.

Але додаткові білки, що діють як Т-клітинні прискорювачі, також необхідні для запуску повноцінної імунної відповіді.

Багато вчених сприяли цьому важливому фундаментальному дослідженню та визначили інші білки, які гальмують Т-клітини, пригнічуючи імунну активацію.

Цей складний баланс між прискорювачами та гальмами необхідний для жорсткого контролю. Це гарантує, що імунна система достатньо займатиметься атакою на чужорідні мікроорганізми, уникаючи надмірної активації, яка може призвести до аутоімунного руйнування здорових клітин і тканин.

НОВИЙ ПРИНЦИП ДЛЯ ІМУННОЇ ТЕРАПІЇ

У 1990-х роках у своїй лабораторії в Каліфорнійському університеті Берклі Джеймс П. Елісон вивчав Т-клітинний білок CTLA-4. Він був одним з декількох вчених, які зробили спостереження, що CTLA-4 гальмує Т-клітини.

Еллісон розробив антитіло, яке може зв'язуватися з CTLA-4 і блокувати його функцію (див. малюнок).

Джеймс П. Еллісон вивчав білок, і виявив, що він діє як гальмо на імунну систему

Перший експеримент він та його співробітники провели у 1994 році. Результати були вражаючими: миші з раком виліковувались антитілами, які блокують гальмо і розпалюють протипухлинну Т-клітину.

Незважаючи на незначний інтерес фармацевтичної галузі, Еллісон продовжував активні зусилля по розробці стратегії в терапії для людей. Перспективні результати незабаром з'явилися у кількох груп, а в 2010 році важливе клінічне дослідження показало вражаючі ефекти у пацієнтів з меланомою, типом раку шкіри.

У декількох пацієнтів зникли ознаки залишкового раку. Таких чудових результатів ніколи раніше не було в цій групі пацієнтів.

ВІДКРИТТЯ PD-1 ТА ЙОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РАКУ

У 1992 році, за кілька років до відкриття Еллісона, Тасуку Хонджо відкрив PD-1, інший білок, який виражений на поверхні Т-клітин.

У своїй лабораторії в Кіотоському університеті він провів багато років і виявив, що PD-1, подібний до CTLA-4, гальмує Т-клітини, але працює за іншим механізмом (див. малюнок).

Тасуку Хонджо, також нагороджений премією, виявив, що гальмує імунні клітини протеїн

В експериментах на тваринах Хонджо також виявив, що блокада PD-1 є перспективною стратегією боротьби з раком.

Клінічні дослідження тривали до 2012 року, коли ключове з них чітко продемонструвало ефективну терапію пацієнтів з різними типами раку.

У деяких хворих це була тривала ремісія, а у декількох пацієнтів з метастатичним раком, стан яких раніше вважали невиліковним, з`явилися перспективи лікування.

ІМУННА КЛІНІЧНА ТЕРАПІЯ ДЛЯ РАКУ СЬОГОДНІ І В МАЙБУТНЬОМУ

Після первинних досліджень, що показали наслідки блокади CTLA-4 та PD-1, науковці почали практикувати лікування, яке часто називають "імунною контрольно-пропускною терапією".

Воно принципово змінило результати для певних груп хворих на рак.


Однак таке лікування має несприятливі побічні ефекти, які можуть бути серйозними та навіть загрожувати життю. Вони зумовлені надмірною реакцією імунної системи, що веде до аутоімунних реакцій.

Інтенсивне продовження досліджень наразі орієнтоване на з'ясування механізмів дії блокади CTLA-4 та PD-1 з метою поліпшення терапії та зменшення побічних ефектів.

З двох стратегій лікування, контрольно-пропускна терапія проти PD-1 виявилася більш ефективною і позитивні результати спостерігаються при таких типах захворювання, як рак легенів, рак нирок, лімфома та меланома.

Нові клінічні дослідження вказують на те, що комбінована терапія, орієнтована як на CTLA-4, так і на PD-1, може бути ще більш ефективною, як це продемонстровано у пацієнтів з меланомою.

Наразі тривають ряд пробних терапевтичних випробувань проти більшості видів раку.


Джерело: life.pravda.com.ua



В БДМУ відбулася посвята першокурсників у студенти

опубліковано 6 вер. 2018 р., 05:35 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

31.08.2018 р. в Палаці «Академічний» відбулися урочистості з нагоди посвяти першокурсників у студенти Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет». Цього року академічна родина університету поповнилася більше ніж на тисячу осіб.

Студентів-першокурсників з початком навчання привітав ректор БДМУ Тарас Бойчук та почесні гості свята: голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць, декан медичного факультету Вищої школи наук про здоров’я (м. Жирардув, Республіка Польща) пані Гражина Томіак.

Історичні віхи та основні здобутки БДМУ презентував присутнім Ігор Геруш, проректор з науково-педагогічної роботи.

Від батьків-першокурсників зі словами вітання та настановами звернулися Наталія Турубарова-Леунова та Наталія Євчук. Ректор університету Тарас Бойчук вручив першокурсникам символічний Студентський квиток та Ключ до знань і побажав успішного навчання й захоплюючого студентського життя.

Хвилюючою миттю для кожного студента стало прийняття клятви першокурсника, яку зачитала проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій за участю деканів факультетів та директора коледжу БДМУ. Після виголошення клятви першокурсники вперше у якості студентів виконали «Gaudeamus».

До слів вітань долучилися студенти 6 курсу та побажали першокурсникам гідно підтверджувати статус студента БДМУ. До слова, цьогоріч Студентська рада БДМУ ввела студентське тьюторство в університеті. Кожна група першокурсників матиме свого тьютора-старшокурсника, який допомагатиме швидше адаптуватися до навчання до студентського життя. У відповідь нове покоління студентів запевнили старшокурсників у тому, що з честю примножуватимуть здобутки своїх попередників.

Мистецькі вітання подарували присутнім учасники Народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Трембіта» та студій палацу «Академічний» подарували гостям свята.

Ведучими свята були лікар-інтерн Марина Петрюк та студент медичного факультету №2 Антон Іваницький.

Джерело: офіційний сайт БДМУ.

З Днем Незалежності України!

опубліковано 24 серп. 2018 р., 10:43 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

24.08.2018 р.
Колектив кафедри вітає відвідувачів сайту з Днем Незалежності України! Миру, добра і щастя нам усім! Віримо, що Україна займе достойне місце серед європейських і світових держав, працюємо над цим. Дякуємо нашим захисникам, не сумніваємося у відновленні територіальної цінності нашої держави. Все буде Україна!

Вітаємо зі святами!

опубліковано 19 січ. 2018 р., 05:07 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎

19.01.2018 р.
Колектив кафедри вітає відвідувачів сайту з Різдвяно-новорічними святами і з Хрещенням Господнім! Нехай 2018 рік буде для всіх нас вдалим і результативним!

Традиційна благодійна акція до Дня Святого Миколая

опубліковано 21 груд. 2017 р., 12:03 Бербець Андрій Миколайович ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 21 груд. 2017 р., 23:37 ]

19.12.2017 р.
працівники БДМУ Олександр Рак, Лілія Рак, Оксана Боднарюк та Андрій Бербець, а також студенти нашого навчального закладу Олександр Процишен та Богдан Костюк (6 курс 23 група) здійснили благодійний візит до вихованців школи-інтернату, що розташована в селі Карапчів Глибоцького району Чернівецької області.

Цьогоріч, як і кілька років поспіль, наші співробітники привезли дітям, які навчаються в школі-інтернаті, подарунки та солодощі. Це є зовсім не зайвим, оскільки переважна більшість учнів школи - з неповних або соціально неблагополучних сімей, і вони вже в такому юному віці зіткнулися зі складними життєвими обставинами, а подекуди, на жаль - і з людською байдужістю. Проте колектив ентузіастів - педагогів і вихователів на чолі з директором Марією Кирилюк - робить все від них залежне, щоб дітям було комфортно в побутовому та психологічному плані, і щоб вони отримали належну освіту.

На святі панувала тепла, по-справжньому родинна атмосфера. Школярі розіграли виставу на святкову тему, виконуючи ролі маленьких ангелів та зірочок, а один з вихованців закладу перевтілився на самого "винуватця" зустрічі - Святого Миколая. Вистава була така щира і по-дитячому наївна, що дехто з гостей ледь стримував сльози розчулення.

Приємно, що наші студенти вже не вперше долучаються до благодійних заходів, адже це дуже важливо для формування правильних морально-етичних принципів у майбутніх лікарів.

Подяка також колективу пологового будинку №1 міста Чернівці, який долучився до збору коштів на подарунки вихованцям школи-інтернату. Сподіваємось, традиція продовжиться і в наступні роки.


Фотозвіт про акцію.



1-10 of 132