Франк Льоувен. Тазове передлежання

Професор Франк Льоувен

Дистоція плечиків під час пологів в тазовому передлежанні
Величезне прохання: не поширювати відео на відкритих ресурсах! Відео ТІЛЬКИ І ВИКЛЮЧНО для освітніх та професійних потреб!

This is a medical video for educational and professional purposes only!
---------------------------------------------------------------------------
Перше відео: варіант пологів в тазовому передлежанні, які можна вважати нормальними. Положення матері - як на відео! Лікарю практично нічого не треба робити. Дитина виконує поворот самостійно. Спинка плода щойно була дозаду, але поворот відбувається дуже швидко. Більш ніж 85% відсотків пологів в тазовому передлежанні ВЗАГАЛІ не потребують асистенції (за умови положення пацієнтки, як на відео). Враховуючи те, що тазове передлежання складає близько 4% від усіх пологів, можна вважати такі пологи (в чисто сідничному передлежанні) варіантом норми.

Відео YouTubeДруге відео: навчальне. Коли можна дозволяти пацієнтці тужитися? Коли обидві сідниці, а особливо передня, знаходяться НИЖЧЕ за симфіз. Також слід уточнити місцезнаходження анусу і куприка дитини. Якщо вони ще не «на 3 години» або «на 9 годин», їхня ротація ще не закінчена. Якщо передня сідниця ВИЩЕ за симфіз, можливо, акушерська кон’югата занадто мала. Слід зачекати: можливо, сідниці плода самостійно ротуються, і увійдуть в таз. Якщо сідниці ротовані правильно, і мати у вертикальному положенні, стегна плода народжуються, ноги виходять з піхви, і Ви бачите пуповину і передню частину плода. На даний момент плечі плода у вході в малий таз, і плодові нічого не загрожує. Якщо ви бачити це (плід в такому положенні – ноги народжені, живіт і пуповина повернуті до куприка матері) – нічого не робіть, вичікуйте. Але якщо Ви бачите не фронтальну, а БІЧНУ частину плода, - це означає, що одна рука плода знаходиться на симфізі. (!)
Це ознака ДИСТОЦІЇ ПЛЕЧИКІВ при тазовому передлежанні.
Не треба вивчати десять прийомів допомоги. Але що ж робити? (Льоувен показує на одному з слухачів.) Якщо одна рука фіксована над лоном (і може бути навіть запрокинута за голову – це нічого не означає!), слід великими пальцями зафіксувати дитину, і повернути її на 180 градусів, після чого «проблемна» рука вже, зрозуміло, не фіксована над симфізом. Після повороту на 180 градусів слід повернути дитину на 90 градусів в зворотному напрямку – фронтальною стороною на себе. Тоді обидва плеча плода увійдуть в малий таз.

Відео YouTubeТретє відео: клінічна ситуація. (Нагадуємо про право пацієнта на приватність.) На відео: права нога плода вже народжена. Пацієнтка контролює ситуацію. Нічого, що нога ціанотична. Ціанотична нога – це не ціанотична дитина. :) Чисто сідничне передлежання можна вважати нормою, а змішане сідничне ближче до патології. Воно займає більше часу (другий період пологів може тривати до трьох годин).

Пацієнтка попросила професора Льоувена натиснути на дно матки, щоб прискорити народження дитини. (Питання з залу – окситоцин? Льоувен відповідає, що скорочення матки у пацієнтки мають достатню частоту, адже окситоцин має стосунок тільки до ЧАСТОТИ скорочень матки, а не до їх СИЛИ!) Тиск на дно матки можна здійснювати тільки якщо ротація сідниць плода закінчена (!), а тривалість другого періоду пологів більша за 3 години.
Плід опускається. Ліва рука народжується, але права рука над симфізом. Це, власне, і є дистоція плечиків плода при тазовому передлежанні. Необов’язково поспішати. Поза переймою здійснюється поворот плода на 180 градусів і на 90 градусів назад (підборіддя плода проходить дозаду стосовно матері, але не над симфізом). Після цього здійснюється тиск на плечі плода (тиснути, не тягнути!) в напрямку симфізу матері – так, щоб голівка плода зігнулася навколо точки фіксації (коментар від модератора: як на мене, це найскладніше). Після цього плід народжено.
Підсумуємо: все буде гаразд, якщо ви ЗНАЄТЕ, що ви робите.

Відео YouTube


Comments