5-7 квітня 2012 року в Києві було проведено Міжнародний
симпозіум з питань репродуктивної медицини “Від науки до практики”,
одним із організаторів якого,разом з Українською асоціацією репродуктивної медицини, виступив Буковинський державний медичний університет. Репродуктивна медицина: від науки до практики
Упродовж 5-7 квітня у Києві було проведено Міжнародний симпозіум з питань репродуктивної медицини “Від науки до практики”, у якому взяли участь більше 300 осіб у тому числі закордонних делегатів – 75 (Російська Федерація, Республіка Казахстан, Республіка Білорусь, Франція, Італія, США, Іспанія, Фінляндська республіка). Одним із організаторів конференції виступив Буковинський державний медичний університет.
У конференції також взяли участь представники Української, Російської та Казахської асоціацій репродуктивної медицини, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Українського державного інституту репродуктології.
На симпозіумі було розглянуто низку важливих питань репродуктивної медицини. Лікарі з різних країн поділилися власними напрацюваннями та досягненнями у галузі, розглянувши організаційні аспекти та перспективи розвитку репродуктивної медицини на сумісному засіданні Асоціацій репродуктивної медицини України, Росії та Казахстану.
Досить інформативним та дискусійним було питання щодо юридичних аспектів захисту прав пацієнтів, медичних працівників та клінік репродуктивної медицини. Ціле секційне заняття було присвячене темі протиріч у репродуктивній медицині, – розповідає професор Олександр Юзько, Президент Української асоціації репродуктивної медицини, завідувач кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Буковинського державного медичного університету.
На завершення було підведено підсумки і прийнято низку рішень. Одним із таких є рекомендація МОЗ України щодо введення в перелік спеціальностей МОЗ України спеціальності “лікар гінеколог-репродуктолог” (спеціалізація акушерів-гінекологів) та “ембріолог” на основі спеціалізації фахівців з вищою освітою медико-біологічного профілю.
Також було поставлено за мету довести кількість циклів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) в Україні до науково обґрунтованих згідно рекомендаціям ВООЗ. Одним із варіантів вирішення даної проблеми є наближення ДРТ до місця проживання пацієнтів, яке досягається не шляхом створення нових центрів, які можуть бути не рентабельні в невеликих містах, а за рахунок створення сателітних (дочірніх) закладів. Сателітна програма ДРТ передбачає передачу цілого ряду етапів цієї процедури (обстеження, медикаментозна підготовка, підтримка після переносу ембріонів) реґіонарному лікувальному закладу в структурі служби планування сім’ї, яке і стає сателітним центром.
“Створення сателітної програми вигідно всім: держава економить кошти, оскільки не створює нові центри ДРТ; підвищує якість обслуговування населення та наближує спеціалізовану медичну допомогу до місця проживання пацієнтів; збільшує в цілому об’єм висококваліфікованої допомоги пацієнтам з безпліддям за рахунок збільшення пропускної здатності базових центрів. Зменшуються витрати пацієнтів на переїзд в інше місто та тривале перебування в ньому; значно скорочується час вимушеної перерви в роботі; забезпечується спадковість в обстеженні та лікуванні, а також висока його результативність,” – зауважує Олександр Михайлович. Таким чином, допоміжні репродуктивні технології мають бути доступними якомога більшій кількості людей, адже, безперечно, найбільше радість для людини – це радість батьківства. Відкрив симпозіум проф. О.М.Юзько. Симпозіум проводився в м. Києві в приміщенні Гольф-центру. Колеги з Росії (зліва другий Іванов А., Санкт-Петербург, Портнов А., Єкатеринбург). ![]() В роботі симпозіуму приймали участь президент Російської асоціації репродукції людини проф. В.С. Корсак (перший зліва) та проф. Ф.В. Дахно. Вона зацікавила учасників симпозіуму. Великий інтерес викликали доповіді проф. Карло Альвічі з Італії та проф. Сантьяго Мунне із США. Не менш цікавим був сателітний симпозіум «Нова філософія IVF», в якому виступили професори Судома І.О. (Україна), Маркос Меседжер (Іспанія) та Пітер Нагі (США). Окрема сесія УАРМ була англомовною. На ній всі доповіді від клінік України були представлені англійською мовою. В рамках симпозіуму була проведена сумісна секція, на якій доповіді представили Російська асоціація репродукції людини (президент – проф. В.С.Корсак), Український державний інститут репродуктології (директор – проф. Л.В.Суслікова), Українська асоціація репродуктивної медицини (президент – проф. О.М.Юзько) та Казахська асоціація репродуктивної медицини (президент – проф. В.Н.Локшин). Бурхливу дискусію викликала сесія "Контраверсії в акушерстві та гінекології", яку проводив директор клініки "Надія" доц. В.Д. Зукін. З цікавими доповідями виступили проф. С.І. Жук, проф. М.І. Бойко, та проф. Л.О. Левков (Фінляндія) Учасники симпозіуму. За підсумками симпозіуму було ухвалено його резолюцію. Презентаційні матеріали деяких доповідей симпозіуму доступні на даній сторінці для ознайомлення. |